36 minut PolankaPoznań

Masaż sportowy w 36minut Polanka w Poznaniu

Masaż sportowy

Intensywne treningi mogą powodować różnego rodzaju kontuzje. Właśnie dlatego tak ważne jest właściwe rozgrzanie mięśni przed wysiłkiem fizycznym, ale również rozluźnienie ich po bardzo wymagających ćwiczeniach. Wielu sportowców nie zdaje sobie z tego sprawy, narażając siebie na ból. Jednak zdecydowana większość z nich regularnie korzysta z masażów sportowych, które skutecznie pomagają utrzymać formę. Jest to możliwe, dzięki stosowaniu różnego rodzaju technik, w tym rozcieraniu, uciskaniu czy ugniataniu mięśni, które mogą zapobiegać zakwasom i napięciom mięśni. Warto pamiętać, że masaż sportowy nie jest relaksacyjny, a czasem może być nawet bolesny. Jednak jest to część treningu każdego sportowca, dzięki której przygotowuje się on do ważnych zawodów lub pozwala ulżyć mięśniom po treningu.

Celem masażu sportowego jest przede wszystkim dotlenienie skóry, zregenerowanie mięśni i poprawienie krążenia limfy. Właśnie dlatego tak wielu zawodowych sportowców traktuje to, jako część swoich przygotowań do zawodów czy po wysiłku fizycznym.

Masaż sportowy w 36minut Polanka

Intensywnie trenujesz? Zadbaj o odpowiednią regenerację organizmu. Masaż sportowy ma na celu rozgrzanie i rozluźnienie mięśni, zapobieganie kontuzjom, poprawę metabolizmu i krążenia krwi. Mocne, dynamiczne ruchy stosowane przy tym zabiegu działają odżywczo i pobudzająco, likwidując skutki przetrenowania oraz stan zmęczenia mięśni. Ponadto masaż sportowy utrzymuje elastyczność mięśni, służy regeneracji oraz pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej.

W zależności od intensywności ćwiczeń oraz rodzajów wykonywanego sportu, różnić się także będzie sposób przeprowadzenia masażu sportowego. W naszym klubie 36 minut Polanka dopasujemy techniki do indywidualnej sytuacji każdego ze sportowców. Nie czekaj, masaż pomoże Ci pobudzić mięśnie przed wysiłkiem, a także zminimalizuje zmęczenie tuż po nim. Przyjdź do nas i zadbaj o swoje ciało i samopoczucie.

Masaż sportowy – Poznań

Utrzymanie dobrej kondycji to obecnie popularny prozdrowotny trend, a dla sportowca – absolutna konieczność. W dbaniu o formę, zwłaszcza w okresie wolnym od zawodów, niezwykle pomocny jest masaż sportowy. Poznań jest miastem przyjaznym dla biegaczy, dlatego można w nim odnaleźć wiele miejsc oferujących zabiegi regenerujące. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty – u nas masaże wykonują wyszkoleni fizjoterapeuci, którzy stosują indywidualnie dobrane techniki, aby zabieg był jak najbardziej skuteczny.